Природний газ є побічним продуктом формування паливно-енергетичних корисних копалин, що складається в основному з органічних речовин. Після обробки природний газ трансформується в екологічно чисте паливо, яке використовується в різних галузях промисловості. Зокрема, газ використовують для виробництва тепла та електроенергії, а також для обігрівання приміщень, приготування їжі та забезпечення паливом деяких машин і механізмів. Попит на такий вид енергоресурсів достатньо високий. Ознайомитись с ринковими цінами, які сформувались на даний момент на українському ринку можна за посиланням: www.ueex.com.ua/rus/exchange-quotations/natural-gas/.
Ціна на природний газ
На ціну природного газу впливає безліч факторів, такі як:
- Кліматичні та погодні умови, в тому числі градус зниження температури взимку, урагани та інші природні явища.
- Економічне зростання – чим сильніше економіка країни, тим більше попит на природний газ і тим, відповідно, вище його ціна.
- Ціни на нафту – при підвищенні ціни на нафту ростуть й ціни на супутні продукти, і навпаки.
- Обсяги запасів газу – низький рівень запасів веде до масової закупівлі палива, внаслідок чого попит на газ зростає, ціна його підвищується.
- Прогноз на наступний опалювальний сезон – чим холодніше очікується погода, тим більший формується попит на природний газ.
Як і іншими сировинними товарами, природним газом торгують на товарно-сировинних біржах. Це спеціалізовані майданчики, які об’єднують продавців та покупців. На основі попиту та пропозиції формується ціна.
Переваги торгівлі сировинними товарами
Чим різноманітніше ваш інвестиційний портфель, тим нижче ризики серйозних втрат. Купівля принципово різних за специфікою цінностей підвищує загальну диверсифікацію інвестицій. Робота з сировинними товарами формує такі перспективи: вкладення коштів у високоліквідні активи, вартість яких зростає під час інфляції.
На біржі виставляють свої лоти провідні постачальники, з якими можна працювати без посередників. Чим більш продавців на біржі, тим більша пропозиція, а значить і ціна. Покупець робить пропозицію тільки у тому разі, коли його ціна влаштовує. Таким чином динаміка попиту та пропозиції визначає ціну на енергоресурси, яка формується у конкретний проміжок часу.