Не секрет, що проведення державних закупок прозорим способом з використанням електронних майданчиків було впроваджено лише після 2016-го року. До цього моменту проведення торгів було серйозною проблемою. Одна із причин, яка привела до створення системи Прозорро – це рівень корупції. У зв’язку з тим, що було важко прослідкувати, куди були направлені кошти, компанії-замовники завжди мали змогу домовитися та провести хибні торги.

Окрім цього великою проблемою був процес підготовки та подачу документації. Щоб прийняти участь в торгах потрібно було виконати величезний перелік дій. На даному етапі щоб прийняти участь в торгах потрібно лише скористатися системою ProZorro. Важливо зазначити, що обов’язковою умовою є авторизація на одному з електронних майданчиків. Один з найбільш оптимальних варіантів – це сервіс tender.uub.com.ua, який вважається найбільш надійним й простим у користуванні.

Чинники, які привели до створення сайтів для проведення тендерних закупок

Далі мова піде про ті аспекти, які дали поштовх в процесі створення майданчиків для проведення електронних закупок.

Підготовка документації

Один з найбільш неприємних етапів, з якими раніше доводилося зштовхнутися учасникам торгів вважався процес підготовки документації. Щоб подати документи та стати претендентом на перемогу в тендері було потрібно пройти цілий перелік етапів, починаючи з пошуку відповідних паперів і закінчуючи їх затвердженням.

На даний момент ця технологія значно спрощена. Претендент на перемогу в тендері має змогу завантажити свої дані на обліковий запис. Зробивши це один раз, учаснику торгів більше не потрібно кожного разу знову вносити свої дані, так як вони будуть збережені в вашому особистому кабінеті.

Зв’язок та обговорення важливих питань

Ще один чинник, який серйозно приблизив створення системи Прозорро і різних майданчиків – це можливість корегування умов і обговорення додаткових робіт. Раніше, коли угода була затверджена, включити якісь зміни в неї було достатньо важко. Тим паче, коли виконавцю вдалось взяти участь в тендері, але він не розраховував на те, що будуть виставленні якісь додаткові умови.

Використовуючи електронні майданчики корегувати такі моменти значно простіше. Все що потрібно зробити – це визначити поправки і додатково прописати суму, яка буде виділена на вирішення проблем, які були вказані не відразу.

Відстеження витрачених коштів

Одна з найбільш зрозумілих причин, яка привела до впровадження системи Прозорро – це корупційна складова. В зв’язку з тим, що була велика кількість угод, які не відповідали дійсності, було прийняте рішення якомога швидше модернізувати систему торгів і мінімізувати рівень корупції.

Створення електронних торгів дало змогу безперешкодно отримувати доступ до всіх тендерів. Тобто, правоохоронні органи мають можливість проаналізувати як були розподілені кошти по конкретному проекту, куди вони пішли і якої суми не вистачає. Таким чином, знайти замовника, який займається махінаціями стає значно простіше.

Підсумок

Говорячи про те, наскільки ефективною є система ProZorro варто лише порівняти рівень корупції на той момент і зараз. Звичайно, є немала кількість тендерів, які є нечесними і де зарані відомий переможець. При цьому, кожний виконавець має можливість проаналізувати історію замовника, яким кандидатам він віддав перевагу, наскільки ефективними були його тендери.

Ви маєте змогу перейти за посиланням https://tender.uub.com.ua/pro-prozorro/ofitsijinyj-sait-tenderiv-ukrainy-tender-uub-com-ua та проаналізувати всю інформацію, яка стосується тендерів і тих моментів, які можуть бути для вас важливими.

Рубрики: Блог