Щонайменше 6 000 000 українських власників землі хочуть відкрити новий ринок землі. Пріоритет при отриманні ділянок буде у тих керівників підприємств, які орендували їх у реальному часі.

Сільськогосподарська продукція є важливою галуззю економіки для України. Це підтверджує той факт, що 70% земельного фонду зайнято у сільськогосподарському виробництві. Ці джерела дають змогу нашій країні бути нарівні з серйозними експортерами в усіх країнах світу. Крім того, родючий чорнозем є суттєвим фактором. Усі ці дані ще раз підтверджують необхідність створення функціональних можливостей ринку та формування аграрного сектору.

Раніше продавали земельні ділянки?

Раніше, до підписання законодавчого акту № 2178-10, сільськогосподарські ділянки передавались лише їх правонаступникам або шляхом довгострокової оренди. Однак відтепер особи, які є громадянами України, мають право навіть привласнювати сільськогосподарські ділянки. Земельні аукціони розпочались 1 липня 2021 року. Наділи землі досі недосяжні для іноземних громадян. Якщо буде надано подібне право, це буде лише після підписання відповідного акту на референдумі. Більше даних за посиланням https://uub.in.ua/post/TorgipozemlskorostartuyutyvUkran_1

Земельні аукціони проходитимуть у системі ProZorro

Неефективна робота ринку землі в Україні призвела до значної кількості скептичних зауважень як українських експертів, так і країн-партнерів з Європейського Союзу. Крім того, відбулися корупційні махінації та незаконний продаж землі. Як результат, уряд вирішив викорінити всі ці явища та написати Законодавчий акт про земельний цикл, який призначений для регулювання функцій учасників ринку землі.

Здорове суперництво між аграрними покупцями та ефективний продаж земельних ділянок є прийнятним за підтримки електронної системи продажів ProZorro.Sale. Він представлений акредитованими сайтами, на котрих проводяться відкриті торги та забезпечує прозорий продаж тактично важливих активів. Ви також маєте право брати участь у земельних аукціонах, зареєструвавшись на одному з них. Публічні тендери забезпечують гарантії прозорості процедури, конкуренції та відстеження цільової експлуатації державного майна.

Рубрики: Без рубрики