З 1 лютого 2020 року підприємства закуповують дерев’яну сировину для рудстійки на електронних аукціонах Prozorro. В результаті процес купівлі-продажу деревини став набагато прозорішим, а державний бюджет поповнився на 316 млн. грн. Брати участь в онлайн-торгівлі деревиною у системі Прозорро.Продажі надзвичайно просто. На сайті uub.in.ua представлено безліч корисної інформації про тонкощі торгів.

Яка сировина для рудстійки – особливості застосування

Шахтар впертий – це круглий матеріал з хвойної деревини, який використовується для зміцнення гірничих виробок. Сировину для рудстійки отримують з дрібнохвойної деревини хвойних порід – для цього найкраще підходять сосна, ялина, кедр, ялиця або модрина. У той же час деревина повинна мати строго визначений розмір, а попередні колоди повинні відповідати певним встановленим характеристикам.

Деревина очищається від кори заздалегідь, а сучки практично повністю відсікаються. Кінці сировини для рудстійки обрізають перпендикулярно поздовжній осі серцевини. Перешкодою для використання деревини як допоміжного матеріалу для виготовлення рудстійки може бути наявність гнилі (в тому числі внутрішньої), заруби, які порушують цілісність деревних волокон.

Як відбувається продаж сировини для рудстійки на УУБ

На початку 2020 року в Україні було запущено експериментальний проект, згідно з яким державні лісогосподарські підприємства зобов’язані продавати частину заготовленої деревини через спеціальні сайти, наприклад, «Українську універсальну біржу». Зараз найбільші лісозаготівельні підприємства з річним доходом понад 10 млн. грн. беруть участь в електронних аукціонах обов’язково.

Менш ніж за рік у системі Prozorro було проведено 1300 відкритих торгів з продажу необробленої деревини, включаючи сировину для рудстійки. Інтернет-платформа Української універсальної біржі стала безперечним лідером серед платформ – наші клієнти виграли аукціон і заплатили державі 77 млн. ​​грн.

Обираючи необроблену деревину на аукціонах Prozorro, зокрема якісну сировину для рудстійки, майте на увазі, що вона найчастіше використовується в таких сферах: вугільна та гірничодобувна промисловість.

Головною перевагою цього матеріалу є його здатність витримувати надвисокі вертикальні навантаження. Порівняно з металом або бетоном, дерево є більш легким і одночасно гнучким, добре піддається обробці та коштує набагато дешевше.

Крім того, дерев’яні заготовки можна зручно пристосувати одна до одної. Цікавий момент– коли тріскається деревина, то виникає особливий звук, який може попередити шахтарів.

Рубрики: Блог