На сьогоднішній день реалізація лісоматеріалів державними підприємствами проходить за допомогою електронних торгів. Для цього була створена спеціальна система аукціонів – Прозоро.Продажі. Окрім нерухомості, земельних ділянок, металобрухту, автомобілів, акцій та майна збанкрутілих підприємств тут також продається необроблена деревина.

Кожен бажаючий може прийняти участь у торгах, на яких продається така деревина: сосна; дуб; вільха; береза; ялина, тощо. Придбати можна кругляк чи дрова. Але звідки береться ця деревина?

Кожен рік лісові господарства України проводять санітарну вирубку лісів. Завдяки цьому у державних лісових підприємствах акумулюється деревина, яку можна продати для наповнення державного бюджету. Отримані від продажу деревини гроші далі підуть на відновлення лісу.

Особливості аукціонів з продажу деревини

Для державних підприємств продаж деревини через електронні торгівельні майданчики являється обов’язковим. Це передбачено українським законодавством. Кожен лот на торгах складається з окремого сорту деревини. При цьому обсяг об’єму одного лоту не може бути менше 150 кубічних метрів (або початкова вартість лоту повинна бути не менше, ніж 200 000 гривень).

Для чого була створена система Прозоро.Продажі

Її головне призначення – це забезпечення відкритості та прозорості продажу, завдяки чому можна ліквідувати застарілі корупційні схеми, що панували в сфері продажу деревини дуже довго. Кожен бажаючий може прийняти участь у торгах. Учасником аукціону з продажу деревини може стати як фізична, так і юридична особа. На даний момент в системі Прозоро.Продажі знаходиться саме та кількість деревини, яка потрібна для задоволення потреб українського бізнесу. У вас є можливість детальніше дізнатися про те, як проходять торги в ПрозорроSale.

Головні переваги аукціонів на Прозоро

Серед переваг таких аукціонів варто виділити основні:

  1. забезпечення прозорості торгів;
  2. гарантія того, що всі учасники аукціону будуть знаходитися між собою на рівних умовах, так як до завершення торгів невідомо, хто саме подав заявку та зробив ставку;
  3. висока ефективність продажу завдяки усуненню географічних бар’єрів для ведення бізнесу (прийняти участь у торгах можна з будь-якої частини країни);
  4. можливість контролю ходу торгів державними органами та представниками преси;
  5. безпечність підписання угод купівлі-продажу для всіх учасників ринку;
  6. можливість для продавців прорекламувати свій товар без проведення дорогої рекламної кампанії;
  7. можливість для продавців підняти імідж свого підприємства, а також довіру до нього.

Стати покупцем на торги в Прозорро Sale можуть як українські представники бізнесу, так і зарубіжні. Все, що необхідно для участі в торгах, це зареєструватися на електронному майданчику та сплатити відповідні внески (гарантійний та реєстраційний). Далі в ході проведення торгів можна робити ставки. Переможець аукціону буде визначений після його завершення. Система автоматично розставить цінові пропозиції від учасників в порядку зменшення ціни. Організатор аукціону може навіть не розглядувати інші пропозиції, а відразу вибрати переможцем того, хто запропонував найкращу ціну.

За більш детальною інформацією стосовно придбання необробленої деревини на українських аукціонах звертайтеся за посиланням https://sale.uub.com.ua/ru/filter/wood. Після реєстрації на сайті електронного торгівельного майданчику в будь-який час можна отримати необхідну інформацію стосовно умов проведення торгів та участі в них.

Рубрики: Блог