Дозвіл на торги земельними ділянками – важливий крок від української влади, на який вона не наважувалася довгі роки. Досить довгий період був в дії мораторій на продаж ділянок, який в істотному ступені створював обмеження в діяльності українських аграріїв. Однак зараз питання реалізації сільгоспугідь почало вирішуватися, і вже зараз власники земель можуть на власний розсуд керувати своїм майном.

Аукціони з продажу ділянок землі почалися

Звичні перепони і обмеження знялися після прийняття рік тому Президентом України Закону № 552 – IX. Дана міра зробила великий резонанс і спровокувала багато дискусій. І вже з 01.07 в Україні стартував повноцінний ринок землі, який змінить ситуацію в економічному становищі держави і виведе його на якісно новий рівень.

Заручившись дозволом на рівні законодавства, бізнесмени з аграрного сектора зможуть виконувати всілякі комерційні угоди. Це дасть можливість сільськогосподарським угіддям бути у вільному обороті ринку. Офіційне придбання ділянок землі на торгах може містити певні рамки: чи не більше 100 га для фізичних осіб і 10000 га для юридичної організації. Але для юридичних осіб законодавчі зміни дозволяють купувати аграрні наділи лише з 2024 року.

Новий Законопроект не охоплює продажу державної землі або комунальних ділянок. Він в основному контролює діяльність власників земельних паїв, даючи їм право реалізовувати їх, здавати в тимчасову експлуатацію, обмінювати або закладати в фінансових організаціях.

Але у Верховній Раді в даний час йде тлумачення законопроекту № 2195, який переводить процес аукціонів земельними ділянками в електронну версію через систему Prozorro.Sale. Сучасні офіційні майданчики стануть також порталом для здачі державної землі в оренду, загальний розмір якої відповідає 10 млн. га.

Визначені законодавством умови повинні стати постійним супутником нового земельного ринку. Безперешкодному їх дотримання сприятиме система торгів Prozorro.Sale. Вона і стане сайтом аукціонів https://sale.uub.com.ua/filter/land-parcel з обороту земельних наділів тобто офіційної майданчиком, в якій і проводяться торги по активів держави і комунального муніципалітету.

Рубрики: Блог