В Україні офіційні земельні торги діють нещодавно. Незважаючи на те, що в Україні діє мораторій на всі дії у сфері сільськогосподарських ділянок, торгівля землею є сенсацією для всіх власників земельних ділянок, включаючи юридичних та фізичних власників. Тепер для фізичних осіб існують обмеження щодо продажу їхніх приватних земель – кожна особа може реалізувати продаж своїх джерел землі з обмеженням 100 га на людину.

3 1 березня Рада України прийняла Закон про скасування мораторію на землю. Закон визначає цикл сільськогосподарських угідь. Тепер власники земельних ділянок можуть розпоряджатися своєю приватною землею та паями відповідно до законодавства. Діями із земельними ділянками власників є продаж, оренда та іпотека земельних ділянок банку. На веб-сайті Держгеокадастру є оголошення та плакати про подальше формування системи аукціону та офіційне відкриття аукціону.

Особливості торгівлі в Україні

В результаті офіційних тендерів на земельні ділянки Україна зможе протистояти корупції, усунути різні аграрні спекуляції та зменшити тіньову економіку країни. Зараз тіньова політика України утримується на позиціях від 60 до 90 мільярдів гривень. Український уряд намагається піти шляхом інших держав, які більш ретельно проводили офіційні аукціони сільськогосподарської землі та зуміли зменшити показники тіньової політики у своїй країні.

Також усі аукціони будуть легальними та офіційними, вони проходитимуть на сайті Prozorro. Офіційний сайт дозволить проводити аукціони щодо земель добросовісно та публічно. Кожен учасник аукціону зможе побачити інформацію інших учасників, а також для всіх дій спеціальні наглядові та контрольні органи будуть контролювати та контролювати будь -які операції.

Під час набрання чинності Законом № 522 дії із земельними ділянками сільськогосподарського призначення мають ряд обмежень щодо їх реалізації. Отже, скажімо, юридична особа зможе здійснювати дії зі своїми частками або приватною землею лише в межах обмеження не більше 10 000 гектарів землі для кожного учасника організації. А для фізичної особи ці обмеження будуть обмежені 100 гектарами землі або паїв на одного власника. Прочитати про новітній ринок землі ви можете на сайті УУБ https://www.uub.com.ua/rus/presscenter/novosti-birzhi/zemelnye-auktsyony-osobennosty-protsedury-na-prozorroprodazhy/

Рубрики: Блог